Композитна черепиця
Композитна черепиця - опис матеріалу
Вона потіснила традиційну керамічну черепицю, оскільки настільки ж надійна і довговічна, а також має відповідний зовнішній вигляд. Цей покрівельний матеріал робить дах надійною. Він захищає не тільки від проникнення опадів, але і від шуму дощу і вітру.
Перш ніж купити композитну черепицю, слід уважно оцінити її склад і характеристики. Основою даного матеріалу є лист сталі. Саме він додає особливу міцність і вогнетривкість. Але сталь піддається корозії. Щоб захистити її від негативного впливу застосовується алюмоцинковий сплав, нанесений методом гальванопластики. Наступні шари покриття складаються з акрилової грунтовки, кам'яної крихти і акрилової глазурі.
Шар сплаву захищає композитну черепицю від атмосферних впливів і корозії. Наскільки добре діє захист можна судити за термінами експлуатації – вони досягають п'ятдесяти років. Крім цього, композитна черепиця не вбирає вологу навіть у малих кількостях. Відсутність у структурі вологи захищає від руйнування при замерзанні і відтаванні. Навіть різкі перепади температур не страшні композитної черепиці.
Шар акрилової глазурі підтримує яскравий колір. Цей матеріал не чутливий до ультрафіолетового випромінювання і забезпечує довговічність відмінного зовнішнього вигляду.
Переваг у цього матеріалу безліч. І це не стільки ціна композитної черепиці або довговічність, скільки різноманітність інших характеристик. Так композитна черепиця відрізняється невеликою вагою. Вона легше піщано-цементної і натуральної керамічної черепиці в шість разів. Іншим важливим достоїнством є простота монтажу і широта можливостей. Цей матеріал можна використовувати на площинах з кутом нахилу від 12 градусів до 90.
Завдяки невеликій вазі спрощується не тільки монтаж. Зменшуються витрати на транспортування настільки легкого матеріалу. Немає необхідності збільшувати потужність кроквяної системи, стін і фундаменту.
В процесі монтажу композитної черепиці її можна різати і згинати під потрібним кутом. Природно, для цього потрібні спеціальні інструменти. Укладання листів цього матеріалу здійснюється із з'єднанням їх між собою і з прикріпленням до решетування. Все це робить шар покрівельного матеріалу міцним, що витримує великі навантаження. Він відмінно перешкоджає протіканню.
Оцінюючи все вищесказане, можна бути впевненим, що композитна черепиця на сьогоднішній день буде одним з кращих покрівельних матеріалів для заміського будинку.